Arka nie dała się zatopić

Arka nie dała się zatopić Radio Zachód - Lubuskie

Na tarczy wracają do Gorzowa Wlkp. koszykarki InvestInTheWest ENEI.

W meczu trzeciej kolejki rozgrywek ekstraklasy gorzowianki przegrały w Gdyni z miejscową Arką 73:80.

Mecz koszykówka trwa 4 kwarty i każda część spotkania była bardzo do siebie podobna. Początek należał do miejscowych, a później zespół z Gorzowa Wlkp. mozolnie odrabiał straty. Tak było na początku meczu, tak było w drugiej i kolejnych kwartach. Decydujące znaczenie miała jednak trzecia część pojedynku. W pierwszych pięciu minutach gospodynie cztery razy trafiły za trzy punkty i z 5 punktów przewagi po pierwszej połowie na tablicy wyników pojawił się rezultat 69:47.

Do ostatniej kwarty zespoły przystępowały przy prowadzeniu Arki 71:55. Mimo aż 16 punktów straty zespół Dariusza Maciejewskiego ambitnie walczył do samego końca. Gorzowiankom udało się zniwelować straty do 5 punktów i gdyby na 1 min. i 29 sekund przed końcem spotkania Ariel Atkins trafiła z dwutaktu do kosza rywalek mecz mógłby się potoczyć po myśli przyjezdnych. Tak się jednak nie stało i kibice miejscowego zespołu cieszyli się ze zwycięstwa.

Arka Gdynia – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 80:73 (23:16, 22:24, 26:15, 9:18)
Arka: Santa Baltkojiene 10, Rebecca Allen 5, Kamila Podgórna 0, Anna Makurat 12, Martyna Stelmach 0, Paulina Misiek 10, Anna Jurcenkova 8, Sonja Greinacher 7, Emma Cannon 24, Barbora Balintova 4.
InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 14, Julija Rytsikawa 0, Ariel Atkins 17, Annamaria Prezelj 16, Agnieszka Fikiel 10, Laura Juskaite 14, Daria Stelmach 0, Kyara Linskens 2.