Historyczny sukces strzelców Gwardii!

Historyczny sukces strzelców Gwardii! Radio Zachód - Lubuskie

Na strzelnicach Ustki spotkali się najlepsi polscy juniorzy, by rozdzielić medale Mistrzostw Polski. Nad morzem doskonale spisali się przedstawiciele Gwardii Zielona Góra, którzy zdobyli dziewięć medali indywidualnych i pięć krążków drużynowych. To pierwszy taki ich wyczyn w XXI wieku.

W klasyfikacji klubowej przez całe zawody trwała zacięta rywalizacja gwardzistów ze strzelcami Kalibru Białystok. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy z Podlasia z dorobkiem 188 punktów, a zawodnicy z Zielonej Góry zajęli drugie miejsce z wynikiem 176 punktów. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli zawodnicy Legii Warszawa (109 pkt). W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo Podlaskie (188 pkt), a tuż za nim uplasowało się Lubuskie (176 pkt).

Znakomicie w mistrzostwach spisali się pistoleciarze, którzy wywalczyli wszystkie dziewięć medali indywidualnych. Dominatorem tych zawodów został Patryk Sakowski, brązowy medalista mistrzostw świata, zakończonych przed tygodniem. Utrzymał formę i wystrzelał dwa medale złote i po jednym srebrnym i brązowym.

– Po raz pierwszy w XXI wieku osiągnęliśmy tak wielkie sukcesy – podkreśla trener zielonogórskich strzelców Jerzy Zarzycki: