Pierwsze punkty Sprotavii

Pierwsze punkty Sprotavii Radio Zachód - Lubuskie

M. Staniszewski

W lubuskiej czwartej lidze piłkarskiej – pierwsze w sezonie 2018/19 zwycięstwo Sprotavii. Szprotawianie pokonali na własnym boisku Czarnych Browar Witnica 2:1 (1:0).

Pierwsza połowa meczu pod dyktando gości, którzy stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji pod bramką Marcina Korotyszewskiego, ale golkiper Sprotavii zachował czyste konto. Tuż przed przerwą po kontrze gospodarzy gola zdobył Aksel Augustyniak. W drugiej połowie Sprotavia po uderzeniu Filipa Broszczaka prowadziła 2:0, ale goście w 62 minucie zdobyli kontaktową bramkę po strzale Łukasza Antkowiaka. Końcówka meczu była nerwowa, a Czarni kończyli w dziesiątkę, gdy Marcin Szeliga zatrzymał nieprawidłowo wychodzącego na czystą pozycję piłkarza gospodarzy i musiał opuścić boisko: