Ostre strzelanie w Świebodzinie i hat trick Nikodema Rafalika

Ostre strzelanie w Świebodzinie i hat trick Nikodema Rafalika Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W czwartej lidze piłkarskiej w Świebodzinie – festiwal bramek. Pogoń rozgromiła beniaminka Polonię Słubice 7:2 (1:0).

Gospodarze już w 30 sekundzie zdobyli gola po uderzeniu Janusza Obuchanicza. Później do głosu doszła Polonia i stworzyła kilka doskonałych sytuacji, ale w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Michał Hajdasz. W drugiej połowie znów mocne uderzenia Pogoni, która w 47 minucie po golu Kamila Pawlaka prowadziła 2:0. Kolejne dwie bramki zdobyli Bartosz Prychod i Janusz Obuchanicz. W 67 minucie na boisku pojawił się Nikodem Rafalik, który trzykrotnie pokonał bramkarza gości:

Szkoleniowiec Pogoni Świebodzin Tomasz Sobczak miał okazję do radości nie tylko z efektownej wygranej podopiecznych:

Polonia Słubice zdobyła w Świebodzinie dwa gole po strzałach Rafała Gronostaja i Łukasza Tabaki, ale beniaminek na boiskach czwartej ligi zderzył się z murem. A oto pomeczowa wypowiedź trenera Andrzeja Wypycha:

O niewykorzystanych sytuacjach przez zawodników Polonii Słubice mówił rezerwowy bramkarz Gabriel Kodzis: