Kołodziej najlepszy w Pradze, Dudek trzeci, Zmarzlik słabiej

Kołodziej najlepszy w Pradze, Dudek trzeci, Zmarzlik słabiej Radio Zachód - Lubuskie

Janusz Kołodziej wygrał Grand Prix Czech w Pradze. Polak w finale wygrał z Leonem Madsenem, Patrykiem Dudkiem i Jasonem Doylem. Słabo wypadł Bartosz Zmarzlik, który nie awansował do finału – zajął 9 pozycję.

Zamrzlik i Dudek mieli przeciętną rundę zasadniczą – obaj wygrali po ledwie jednym wyścigu, ale Dudek był minimalnie lepszy – miejsce w czołowej ósemce zapewnił sobie dopiero w 20 wyścigu i „wypchnął” Zmarzlika z półfinału.

W półfinale żużlowiec Stelmetu Falubazu był drugi, a w finale dał się na dystansie wyprzedzić Madsenowi i skończył zawody na najniższym stopniu podium.

Dudek po dziejszej rundzie GP prowadzi w klasyfikacji generalnej z 41 punktami, na drugie miejsce wskoczył Madsen, który ma 40 punktów. Zmarzlik spadł na 3 miejsce, a na koncie ma 36 oczek.