Gorzowianki wicemistrzyniami Polski! Polkowice jednak za silne

Gorzowianki wicemistrzyniami Polski! Polkowice jednak za silne Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów wicemistrzyniami Polski. W meczu numer 3 finału mistrzostw Polski gorzowianki przegrały z CCC Polkowice 64:81 i uległy w całej rywalizacji 0:3.

Gorzowianki świetnie weszły w mecz. Grały bardzo agresywnie i przede wszystkim skutecznie. Po kilku minutach podopieczne Dariusza Maciejewskiego prowadziły 18:6! Zdezorientowane polkowiczanki mozolnie odrabiały straty, ale ton rywalizacji nadawały jednak gospodynie. Po I kwarcie prowadzenie Enei 28:16. Na początku drugiej kwarty było nawet 32:16. Zespół CCC wziął się do pracy. Polkowiczanki grały coraz lepiej, a przewaga gorzowianek topniała. Po pierwszych 20 minutach tylko 38:32.

W trzeciej kwarcie polkowiczanki mocno „przycisnęły” i szybko wyrównały, a nawet wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie. Po 30 minutach gorzowianki przegrywały tylko 56:58. O wszystkim zadecydowała czwarta kwarta. W niej już polkowiczanki pokazały swoja moc. Na pięć minut przed końcem meczu przyjezdne odskoczyły na kilkanaście punktów i ostatecznie wygrały różnicą 17 punktów.

Zespól CCC Polkowice wygrał całą rywalizację z InvestInTheWest Gorzów 3:0 i sięgnął po tytuł mistrzowski. Gorzowianki wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski. Gratulujemy!

Gorzowianki zdobyły piąty medal w historii. Cztery poprzednie krążki to srebra w 2009 i 2010 oraz trzecie miejsce w 2008 i 2011.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

Punkty:

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Laura Juskaite 24, Ariel Atkins 19, Julia Rycikawa 9, Sharnee Zoll 3, Annamaria Prezelj 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Katarzyna Fikiel 2, Kyara Linskens 2.

CCC Polkowice: Jasmine Thomas 20, Tiffany Hayes 18, Styliani Kaltsidou 16, Temitope Fagbenle 8, Lynetta Kizer 8, Weronika Gajda 6, Dominika Owczarzak 3, Johannah Leedham 2, Julia Tyszkiewicz 0, Karolina Puss 0.