Mają to!!! Gorzowskie koszykarki znów wygrały we Wrocławiu i prowadzą już 2:0!

Mają to!!! Gorzowskie koszykarki znów wygrały we Wrocławiu i prowadzą już 2:0! Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów wygrały ze Ślęzą Wrocław 72:65 w drugim meczu półfinałowym Basket Ligi Kobiet. W odniesieniu zwycięstwa gorzowiankom nie przeszkodziły ogromne problemy kadrowe. W trakcie meczu z powodu kontuzji do szpitala pojechała jedna z naszych zawodniczek – Ariel Atkins.

W sobotę gorzowianki zwyciężyły i w niedzielę liczyły na kolejną wygraną w stolicy Dolnego Śląska.

Pierwsza kwarta na remis – 17:17. Druga część była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusz Maciejewskiego. Ekipa InvestInTheWest Enei wygrała drugą kwartę 22:13 i po pierwszej połowie prowadziła 39:30! Niestety, tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty, po zderzeniu z jedną z rywalek przytomność straciła Ariel Atkins. Amerykanka została odwieziona do szpitala. A że po wczorajszym spotkaniu, ze względu na skręcenie stawu skokowego nie mogła też zagrać Annamarija Prezelj, i tak już trudna sytuacja kadrowa gorzowskiego zespołu jeszcze bardziej się skomplikowała.

Jednak, po krótkiej chwili rezygnacji, gorzowianki szybko zaczęła walczyć jak zranione lwice. Trzecia kwarta minimalnie dla Ślęzy – 23:20, jednak nasze panie nadal prowadziły w meczu – 59:53. Ostatnia partia zapowiadała się niezwykle ciekawie!

W czwartej kwarcie gorzowianki nadal utrzymywały kilkupunktową przewagę. Drugie zwycięstwo było coraz bliżej! Grająca w mocno okrojonym składzie (praktycznie szóstką zawodniczek) ekipa InverstInTheWest Enei wytrzymała jednak nerwową końcówkę i odniosła drugie, jakże ważne zwycięstwo na terenie rywalek.

Brawo! Gorzowianki prowadzą już w półfinałowej rywalizacji 2:0!

Drugi mecz półfinałowy: Ślęza Wrocław – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 65:72 (17:17, 13:22, 23:20, 12:13)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Gorzowa. Trzeci mecz zostanie rozegrany 17 kwietnia w Gorzowie.Punkty:

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 18, Elina Dikeoulakou 14, Marissa Kastanek 13, Taisiia Udodenko 7, Karina Szybała 5, Terezia Palenikova 4, Sydney Colson 2, Lea Miletic 2.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Sharnee Zoll 25, Maria Papowa 23, Kyara Linskens 10, Laura Juskaite 10, Ariel Atkins 4, Katarzyna Fikiel 0, Katarzyna Dźwigalska 0.

Na pomeczowej konferencji prasowej Dariusz Maciejewski – trener gorzowianek nie krył wzruszenia.

Jak się okazało w tym momencie trener myślami był poza wrocławską halą.

W to co się wydarzyło nie mogła uwierzyć kapitan AZS AJP Katarzyna Dźwigalska.