Dominiak najlepszą Polką na PP w Drzonkowie

Dominiak najlepszą Polką na PP w Drzonkowie Radio Zachód - Lubuskie

Natalia Dominiak zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji open wśród kobiet na pierwszej edycji tegorocznego Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym, która zakończyła się w niedzielę w Drzonkowie. Reprezentantka miejscowego ZKS-u była najlepsza wśród Polek (zdobyła 798 pkt.).

Wygrała Niemka Anna Matthes – 814, a druga była Ipek Aksin z Turcji – 811.

Wśród panów trzecie miejsce w klasyfikacji open zajął Szymon Staśkiewicz z ZKS-u – 843 pkt. Jako pierwszy linię mety minął Daniel Ławrynowicz – 857, jednak został zdyskwalifikowany za pomylenie trasy. Ostatecznie wygrał Jarosław Świderski – 847, a dzięki temu Staśkiewicz wskoczył na drugie miejsce wśród Polaków. Wskutek pomyłki innych – jako drugi w open został sklasyfikowany Niemiec, Pele Uibel – 825.

O powodach dyskwalifikacji mówi trener ZKS-u Drzonków, jeden z organizatorów zawodów, Tomasz Cygański: