Złoto i srebro w MP w parakajakarstwie

Złoto i srebro w MP w parakajakarstwie Radio Zachód - Lubuskie

pzkaj.

Na torach kajakowych poznańskiej Malty odbyły się 8. mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze reprezentowali członkowie kadry narodowej Kamila Kubas oraz Mateusz Surwiło, podopieczni trenerów Jana Durczaka i Macieja Wyszkowskiego.

Oboje zdobyli medale. Mateusz Surwiło w kategorii open (kl.1,2,3) na dystansie 200 m z czasem 41,901 zdobył tytuł mistrza Polski . Kamila Kubas na 200 m również w kategorii open (kl.2,3) zajęła drugie miejsce. Dla parakajakarzy Startu impreza była sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata, które odbędą się od 22 do 25 sierpnia 2019 w Szeged na Węgrzech.

O występie w mistrzostwach Polski mówi Danuta Tarnawska – prezes Startu Zielona Góra: