Jest pierwszy medal! Polacy wicemistrzami świata w sztafecie!

Jest pierwszy medal! Polacy wicemistrzami świata w sztafecie! Radio Zachód - Lubuskie

Łukasz Gutkowski i Oskar Paradowski zdobyli srebro w sztafecie na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym! W drugim dniu zawodów rozgrywanych w Zielonej Górze Drzonkowie najlepsi byli Egipcjanie, a brąz wywalczyli Francuzi.

Polska sztafeta przystąpiła do ostatniej konkurencji (bieg połączony ze strzelaniem), będąc na drugim miejscu. Rywalizacja o złoto była emocjonująca, ale ostatecznie zwyciężyli prowadzący przed tzw. kombajnem Egipcjanie, w składzie Sherif Rashad  i Mohanad Shaban, którzy zdobyli łącznie 1483 pkt. Ten pierwszy podzielił się z nami wrażeniami ze startu:

Końcowy dorobek Gutkowskiego i Paradowskiego to 1474 pkt. Obaj nie ukrywali radości ze srebra, ale mówili też, że można było pokusić się o złoto:

Druga Biało-Czerwona sztafeta złożona z zawodników ZKS-u Drzonków zajęła dziewiąte miejsce na siedemnaście ekip. Zbierający doświadczenie na tak dużej imprezie Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga zdobyli łącznie 1388 pkt. i byli zadowoleni ze swojego występu:

We wtorek i środę odbędą się kwalifikacje indywidualne, kolejno: kobiet i mężczyzn.