Piotr Grudzień i Tomasz Jakimczuk ze złotymi medalami w Polish Para Open

Piotr Grudzień i Tomasz Jakimczuk ze złotymi medalami w Polish Para Open Radio Zachód - Lubuskie

Start ZG

We Władysławowie odbył się międzynarodowy turniej kwalifikacyjny tenisa stołowego osób niepełnosprawnych – Polish Para Open 2020. Był to punktowany turniej dla zawodników walczących o kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

W zawodach wystąpili tenisiści stołowi Startu Zielona Góra: Piotr Grudzień, Igor Misztal i Marcin Skrzynecki oraz Tomasz Jakimczuk. Nasi zawodnicy zdobyli we Władysławowie 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). Złoty medal wywalczył Tomasz Jakimczuk (klasa 1-2, gra na wózkach inwalidzkich) w grze drużynowej. Poza konkurencją był Piotr Grudzień (klasa 8), który w grach indywidualnych wygrał wszystkie swoje spotkania, a w finale pokonał Brytyjczyka Billego Shiltona 3:0: