Jedna kwarta i po meczu

Jedna kwarta i po meczu Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarkom PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. nie udało się zatrzymać zwycięskiej passy drużyny Arki Gdynia.

W zaległym meczu 13. kolejki spotkań nasza drużyna przegrała w Gdyni 62:70. O porażce zadecydowała pierwsza kwarta przegrana przez podopieczne Dariusza Maciejewskiego 10:26. Gdynianki zawdzięczają ten wynik niezwykłej skuteczności rzutów za trzy punkty, bo pierwszych 12 punktów zdobyły właśnie rzutami dystansowymi, a piątą „trójkę” zafundowała w 6 minucie Barbora Balintowa i miejscowe prowadziły już 19:6. Jak się jednak okazało ten mocny cios nie znokautował koszykarek z Gorzowa, które w kolejnych odsłonach nie ustępowały liderkom Energa Basket Ligi Kobiet, ale straty z pierwszych 10 minut okazały się zbyt duże by zakończyć pojedynek zwycięstwem.

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enei:

Agnieszka Kaczmarczyk (PSI Enea):

Gundars Vetra – trener Arki:

Marissa Kastanek (Arka):

Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 70:62 (26:10, 18:22, 13:13, 13:17)

Arka: Angelika Slamova 12, Kamila Podgórna 0, Aldona Morawiec 0, Maryia Papova 19, Amalia Rembiszewska 0, Marissa Kastanek 6, Marie Gülich 20, Sonja Greinacher 3, Barbora Balintova 10.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Kahleah Copper 10, Katarzyna Dźwigalska 2, Cheridene Green 14, Annamaria Prezelj 6, Laura Juskaite 10, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Zhosselina Maiga 6, Jasmine Thomas 14.