W lubuskich derbach bez niespodzianki. Fenomen lepszy od Prusa

W lubuskich derbach bez niespodzianki. Fenomen lepszy od Prusa Radio Zachód - Lubuskie

M.Staniszewski

Nie było niespodzianki w meczu ekstraligi unihokeja. W lubuskich derbach UKS Prus Żary przegrał z Fenomenem Babimost 7:14.

Pierwszą tercję goście wygrali 3:1, a kolejne 6:4 i 5:2. UKS Prus zagrał ambitnie i choć Fenomen kontrolował przebieg spotkania, to musiał sie sporo napocić, by osiągnąć sukces. Ponadto szkoleniowiec klubu z Babimostu Marek Przygocki dał szansę gry młodzieży. Niekwestionowanymi liderami ekipy gości byli jednak reprezentant Polski Jakub Łyskawa, który zdobył 6 bramek i Dawid Szefner – zdobywca 5 goli. W zespole UKS Prus zawodnikiem nr 1 okazał się bramkarz Piotr Wiliński, który szczególnie dobrze prezentował się w pierwszej tercji: