Horror w CRS! Stelmet przegrał z Niżnym po dogrywce

Horror w CRS! Stelmet przegrał z Niżnym po dogrywce Radio Zachód - Lubuskie

Prawdziwy horror obejrzeli kibice basketu w hali CRS-u. Po niezwykle dramatycznym meczu koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali we własnej hali BC Niżny Novgorod 103:108 w meczu ligi VTB. Do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebna była dogrywka.

Stelmet prowadził przez większość meczu. Po I kwarcie było 25:20, a na przerwę obie drużyny schodziły przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy – 47:44. Stelmet cały czas prowadził, ale minimalnie. Po 30 minutach – 69:66. W czwartej kwarcie zielonogórzanie odskoczyli na siedem punktów (81:74) i wydawało się, że zwycięstwo pozostanie w Zielonej Górze. Przy stanie 89:86 goście na 2 sekundy przed końcem goście wyrównali i doprowadzili do dogrywki. W niej szalał Amerykanin Brown – zdobył dwie trójki i wyprowadził Niżnij na pięciopunktowe prowadzenie. Przyjezdni nie oddali już prowadzenia do końca i wygrali 108:103.

Wyniki kwart: 25:20, 22:24, 21:21, 21:24, dogrywka: 14:19.

Pomeczowa opinia Jarosława Zyskowskiego ze Stelmetu:

Stelmet poniósł dziesiątą porażkę w lidze VTB. W następnym meczu zielonogórzanie zagrają z Avtodorem Saratov. To spotkanie 9 lutego.