II liga, gr. 4 – AZS UZ bez wygranej; Sobieski i Asta za 3

II liga, gr. 4 - AZS UZ bez wygranej; Sobieski i Asta za 3 Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

Nie było niespodzianki w II lidze siatkarzy. AZS UZ poniósł piątą porażkę, tym razem ze spadkowiczem z I ligi Chrobrym Głogów 0:3. Dwa pozostałe lubuskie zespoły z tej grupy wygrywały swe mecze.

Dwa pierwsze sety meczu zielonogórzan to dominacja Chrobrego i wygrane do 20 i 21. Emocje rozpoczeły się dopiero w trzecim secie. Zielonogórzanie prowadzili 14:11, a w końcówce 24:23. Obie drużyny doprowadzały do kolejnych remisów, ale ostatecznie górą doświadczenie głogowian, którzy wygrali 28:26 i pokonali akademików 3:0:

Sobieski Żagań wygrał w niespełna 80 minut z Chełmcem Wałbrzych 3-0(25:18, 25:18, 25:19).

Astra Nowa Sól ograła z kolei na wyjeździe Bielawiankę Bielawa 3-0(19:25, 23:25, 30:32).