Główny Lekarz Weterynarii wysłuchał lubuskich rolników

Główny Lekarz Weterynarii wysłuchał lubuskich rolników Radio Zachód - Lubuskie

fot. M. Czechowska

Jak rozwiązać konflikty pomiędzy hodowcami drobiu i trzody chlewnej a powiatowymi inspektorami weterynarii? Co zrobić, aby skuteczniej walczyć z ptasią grypą i afrykańskim pomorem świń. M.in. tego dotyczy dyskusja, jaka toczy się dzisiaj w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele samorządów rolniczych, rolnicy i przedsiębiorcy poszkodowani przez ptasią grypę i ASF, a także Główny Lekarz Weterynarii – dr Bogdan Konopka.

– Zaprosiliśmy go do naszego województwa, aby bezpośrednio przedstawić problemy z jakimi borykamy się od dłuższego czasu – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej:

Swoje zarzuty wobec powiatowych inspektorów weterynarii przedstawił dziś m.in. Jarosław Szurko z poszkodowanej przez ASF firmy prowadzącej w Niedoradzu fermę świń. Jego zdaniem, to właśnie działania urzędników przyczyniły się do obecnych problemów jego spółki:

Mirosław Weltz, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, przyznaje, że napięcia między hodowcami a inspektoratami weterynarii zdarzają się w każdym województwie. Jak zaznacza, ważne jest jednak, aby szybko je rozwiązać i wspólnie walczyć z ASF – szczególnie w takim województwie, jak Lubuskie:

Dodajmy, że po spotkaniu z hodowcami i przedstawicielami samorządów rolniczych, Główny Lekarz Weterynarii rozmawiał dziś także z powiatowymi inspektorami weterynarii z całego województwa lubuskiego.

A więcej o tym spotkaniu w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

 

Exit mobile version