,,Odblokowanie” AZS UZ. Akademicy wygrali z Olimpem Grodków

,,Odblokowanie'' AZS UZ. Akademicy wygrali z Olimpem Grodków Radio Zachód - Lubuskie

Marek Staniszewski

W I lidze piłkarzy ręcznych długo wyczekiwane zwycięstwo AZS UZ. Akademicy we własnej hali pokonali Olimp Grodków 31:28.

Akademicy rozpoczęli mocno zmobilizowani i po 7 minutach prowadzili 5:2. Goście w 11 minucie wyrównali na 5:5, a remis utrzymywał się do stanu 9:9 w 19 minucie. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy, to udane ataki zielonogórzan, którzy na przerwę zeszli z pięciobramkowym prowadzeniem 18:13. W drugiej połowie Olimp w 38 minucie zbliżył się na trzy bramki, gdy AZS UZ prowadził 20:17 i w 49 minucie, gdy było 25:22. Ostatnie 10 minut, to ataki gospodarzy zakończone bramkami, a do najskuteczniejszych w zielonogórskiej ekipie należał Adrian Franaszek: