Jarosław Gowin wybrany na prezesa Porozumienia

Jarosław Gowin wybrany na prezesa Porozumienia Radio Zachód - Lubuskie

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W czasie kongresu wyborczego Porozumienia w Warszawie Jarosław Gowin został ponownie wybrany prezesem ugrupowania.

W przemówieniu lider Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin opowiedział się między innymi za niskimi i przejrzystymi podatkami dla małych i średnich przedsiębiorców. Potwierdził również, że jego partia chce kontynuacji projektu Zjednoczonej Prawicy.

„W tym parlamencie nie da się zbudować innej, stabilnej większości niż Zjednoczona Prawica. I nie da się zbudować stabilnej większości bez Porozumienia”

– powiedział Jarosław Gowin.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski odczytał list wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego skierowany do uczestników kongresu Porozumienia. W liście podkreślono istotę jedności w obozie Zjednoczonej Prawicy. „W jedności siła, to dzięki niej obóz Zjednoczonej Prawicy dwukrotnie odniósł zwycięstwo w wyborach – prezydenckich i parlamentarnych. To dzięki niej nasz obóz uzyskał możliwość budowy lepszej Polski, Polski na miarę aspiracji i oczekiwań milionów Polek i Polaków” – napisał Jarosław Kaczyński.

W swoim liście prezes PiS podkreślił również, że to jedności Zjednoczona Prawica zawdzięcza swoją wiarygodność oraz że wspólne działania pozwolą zrealizować Polski Ład i nadrobić dystans dzielący Polskę od najzamożniejszych krajów Europy. Wskazał jednocześnie, że istnieją spory wewnątrz koalicji, jednak „ucieranie się wspólnych stanowisk odbywa się drogą dążącego do mądrego kompromisu wewnętrznego dialogu”.

„Mamy plan, który pozwoli nam wykorzystać tę wielką szansę na dalszy dynamiczny rozwój naszego kraju. Jest nim Polski Ład. Jeśli go zrealizujemy, jeśli wykorzystamy ogromny potencjał Polek i Polaków, to w dekadę nadrobimy dystans dzielący nas od najzamożniejszych krajów naszego kontynentu. Jest to cel ambitny, ale możliwy do osiągnięcia”

– napisał Jarosław Kaczyński.

Lider rządzącego ugrupowania zaznaczył, że koalicja powinna być przede wszystkim zgodnym współdziałaniem na rzecz osiągnięcia wspólnego celu, na rzecz zrealizowania tego, co koalicjanci założyli, do czego zobowiązali się przed wyborami. Życzył również uczestnikom kongresu Porozumienia owocnych obrad i trafnych decyzji, służących „wspólnemu celowi, jakim jest zbudowanie silnej, dostatniej, solidarnej i sprawiedliwej Rzeczypospolitej”.

Exit mobile version