Trzy gorzowskie medale w mistrzostwach Polski U-20. Dwa złote!

Trzy gorzowskie medale w mistrzostwach Polski U-20. Dwa złote! Radio Zachód - Lubuskie

Znakomicie wypadły w II dniu mistrzostw Polski w lekkoatletyce biegaczki z Gorzowa. Zdobyły w Lublinie dwa złote i jeden srebrny medal!

Najlepszy wynik „wybiegała” utytułowana Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów, która jeszcze w tym miesiącu leci do Tokio na Igrzyska Olimpijskie. Wygrała bieg na 400 metrów z ogromną przewagą nad rywalkami, a sama uzyskała rekord życiowy – 52.02 sek.

W finale Lesiewicz wyprzedziła o prawie 3 sekundy Olgę Rzeszewską z ALKS AJP Gorzów i ta druga jest wicemistrzynią Polski.

Z kolei bieg na 400 metrów przez płotki wygrała Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów. W finale osiągnęła czas 59.37 sek., a wyprzedziła drugą na mecie Wiktorię Oko(61.89) z Wisły Puławy i Karolinę Kornacką z KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie(61.91).