Potrzebujemy normalizacji stosunków z Ukrainą – mówią zgodnie lubuscy politycy. Relacje są napięte po decyzji prezydenta Ukrainy, który zdecydował się na gloryfikację UPA. W efekcie zapadła decyzja o odebraniu mu Orderu Orła Białego.
Ruszają jednocześnie przymiarki do odbudowy Ukrainy. Konferencja w tej sprawie odbyła się w Gdańsku.
– Dobrze, gdyby zaowocowała nowym otwarciem w stosunkach między państwami – mówi Grzegorz Dyl z Polski 2050:
Sceptyczny wobec obecnych form pomocy Ukrainie jest Marcin Sygutowski z Konfederacji:
Podobnego zdania jest Małgorzata Gośniowska-Kola z Prawa i Sprawiedliwości:
Marek Halasz z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że Ukraina może stać się politycznym rywalem Polski:
– Potrzebne są deklaracje o bezpieczeństwie polskich inwestycji na Ukrainie – mówi Emilia Zadworna z Nowej Polski:
Tomasz Nesterowicz z Lewicy przekonuje, że powinniśmy pamiętać o trwającej wojnie:
Tomasz Gierczak z KO zwraca uwagę, że Polska musi współpracować z Ukrainą:
Dyl, Gierczak, Gośniowska-Kola, Halasz, Nesterowicz, Sygutowski i Zadworna byli gośćmi Krzysztofa Baługa w programie Lubuskie Forum Radia Zachód (posłuchaj całej audycji).
