Politycznie o stosunkach z Ukrainą

Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy w Gdańsku (PAP/Marcin Gadomski)

Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy w Gdańsku (PAP/Marcin Gadomski)

Potrzebujemy normalizacji stosunków z Ukrainą – mówią zgodnie lubuscy politycy. Relacje są napięte po decyzji prezydenta Ukrainy, który zdecydował się na gloryfikację UPA. W efekcie zapadła decyzja o odebraniu mu Orderu Orła Białego.

Ruszają jednocześnie przymiarki do odbudowy Ukrainy. Konferencja w tej sprawie odbyła się w Gdańsku.

– Dobrze, gdyby zaowocowała nowym otwarciem w stosunkach między państwami – mówi Grzegorz Dyl z Polski 2050:

Sceptyczny wobec obecnych form pomocy Ukrainie jest Marcin Sygutowski z Konfederacji:

Podobnego zdania jest Małgorzata Gośniowska-Kola z Prawa i Sprawiedliwości:

Marek Halasz z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że Ukraina może stać się politycznym rywalem Polski:

– Potrzebne są deklaracje o bezpieczeństwie polskich inwestycji na Ukrainie – mówi Emilia Zadworna z Nowej Polski:

Tomasz Nesterowicz z Lewicy przekonuje, że powinniśmy pamiętać o trwającej wojnie:

Tomasz Gierczak z KO zwraca uwagę, że Polska musi współpracować z Ukrainą:

 

Dyl, Gierczak, Gośniowska-Kola, Halasz, Nesterowicz, Sygutowski i Zadworna byli gośćmi Krzysztofa Baługa w programie Lubuskie Forum Radia Zachód (posłuchaj całej audycji).

Exit mobile version