W Poznaniu rozpoczęły się uroczystości związane z 70. rocznicą buntu robotniczego z czerwca 1956 roku. O godz. 6 hołd uczestnikom tamtych wydarzeń pod historyczną bramą zakładów Cegielskiego oddali mieszkańcy Poznania i parlamentarzyści.
Tak pierwszy masowy bunt społeczeństwa w PRL wspominają uczestnicy tamtych wydarzeń: Marcel Piotrowski, Andrzej Sporny i Antoni Godziewski:
Dziś mija 70 lat od buntu w Poznaniu. 28 czerwca 1956 w antyrządowym proteście wzięło udział około 100 tysięcy osób. Do robotników z poznańskich fabryk dołączyli mieszkańcy oraz studenci.
