Z niewielkim opóźnieniem wyjechał z Warszawy pierwszy pociąg Pendolino do Ustki. Państwowy przewoźnik zainaugurował regularne kursy najszybszym taborem do tego miasta. Pendolino będzie jeździć do Ustki przez całe wakacje.
Jedna z pasażerek pierwszego rejsu powiedziała, że jest do dobry sposób, by dostać się nad morze:
Podróż z Warszawy do Ustki trwa ponad pięć godzin. W Ustce Pendolino będzie o 20.33.
Inna pasażerka powiedziała, że wybrała taki skład ze względu na komfortowe warunki jazdy:
PKP Intercity oferuje w czasie wakacji 560 połączeń każdego dnia. To rekord w historii spółki.
Wiceprezes PKP Intercity o Pendolino do Ustki
Wiceprezes spółki PKP Intercity Adam Wawrzyniak powiedział, że Ustka jest atrakcyjnym kurortem i z tego względu przewoźnik podjął decyzję o skierowaniu tam Pendolino:
Wiceprezes PKP Intercity zaznaczył, że nowe połączenie jest konkurencyjne względem transportu drogowego:
Polecamy
PKP Intercity: w związku z falą upałów można bezpłatnie zwrócić bilet na przejazdy w czerwcu
W związku z prognozowaną falą upałów podróżni będą mogli bezpłatnie zwrócić bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity w czerwcu. Spółka wyjaśniła, że...
Czytaj więcejDetails