Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

fot. Paweł Górski

fot. Paweł Górski

Damian Ratajczak ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra otrzymał tzw. dziką kartę na inauguracyjny turniej Speedway Euro Championship, który 18 lipca odbędzie się na torze w Winnym Grodzie.

Oprócz młodzieżowca sporód zawodników Falubazu pojadą także Leon Madsen, Przemysław Pawlicki oraz Andrzej Lebiediew, którzy są stałymi uczestnikami cyklu. Z kolei junior Oskar Hurysz będzie pełnił rolę pierwszego rezerwowego; drugim będzie Oskar Paluch ze Stali Gorzów, którą reprezentować będzie również Mathias Pollestad, mający stałą dziką kartę.

Ratajczak cieszy się z możliwości wystartowania w zawodach:

W tym roku tytułu Indywidualnego Mistrza Europy będzie bronić wychowanek Falubazu, a obecnie zawodnik Presu Toruń, Patryk Dudek. Jak sam mówi, zielonogórski tor nie jest już dla niego tak znajomy jak kiedyś:

Exit mobile version