W przyszłym sezonie Jakub Szumert będzie grać w Stanach Zjednoczonych. Koszykarz Orlen Zastalu Zielona Góra został zawodnikiem (i jednocześnie studentem) uczelni Southern Methodist University z Dallas, której zespół występuje w NCAA, czyli amerykańskiej lidze akademickiej.
W minionej kampanii 20-latek zdobywał dla Zastalu średnio 13,2 pkt i miał 6,5 zbiórki na mecz. Dodajmy, że w środę 24 czerwca podczas gali Orlen Basket Ligi Szumert został wybrany najlepszym młodzieżowcem sezonu.
