Nie kąpcie się w fontannach. To niebezpieczne

Lato powitało nam wysokimi temperaturami, a najbliższy weekend ma być wręcz upalny. Od piątku do niedzieli termometry w Gorzowie wskazywać mają  od 32, nawet do 37 stopni w niedzielę. Szukając ochłody nie decydujmy się jednak na kąpiele w fontannach i nie pozwalajmy na to dzieciom.

Niestety, mimo apeli, ostrzeżenia te są często bagatelizowane. 

Fontanny w mieście mają pełnić  przede wszystkim funkcje estetyczne. Zażycie takiej kąpieli  może nieść za sobą poważne konsekwencje od zatruć po wysypki. Mówi Aneta Mokosa z WSSE w Gorzowie:

– Woda krąży tam w obiegu zamkniętym i nie jest badana – apeluje sanepid. 

Sanepid radzi, by szukając ochłody wybrać się choćby na podgorzowskie kąpieliska gdzie woda jest badania. Jej jakość możemy sprawdzić w specjalnym serwisie kąpieliskowym.

Exit mobile version