Gmina Żagań przebudowuje budynek po dawnej szkole w Jeleninie na potrzeby Centrum Usług Społecznych. Dotychczasowa siedziba jednak pozostanie. Na zmianę struktury, usługi oraz prace remontowe samorząd otrzymał dofinansowanie.
Wśród nowych świadczeń będą realizowane zajęcia rehabilitacyjne czy tak zwanej złotej rączki. – Usługi kierowane są nie tylko do seniorów. Tutaj wiek nie ma znaczenie. Z tej pomocy korzystać może każdy mieszkaniec gminy. Nie rezygnujemy jednak z funkcjonowania obiektu zlokalizowanego w Żaganiu – mówi wójt Leszek Ochrymczuk:
Dodajmy, że dofinansowanie to ponad milion złotych.
