Dwa kąpieliska w Lubuskiem zostały już sprawdzone i można się tam bezpiecznie kąpać. Sanepid wciąż monitoruje jakość wód w okolicznych jeziorach.
Dokładnie tydzień temu rozpoczęły się przedsezonowe kontrole miejsc przeznaczonych do kąpieli. Obecnie udostępniono już dwa miejsca, w których można bezpiecznie wypoczywać – mówi Aneta Mokosa z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie.
Bez obaw można się już kąpać w jeziorze Osiek oraz Glibiel. Sanepid sprawdza nie tylko jakość wód, ale także całą infrastrukturę nad jeziorami – dodaje Aneta Mokosa.
Oficjalny, aktualizowany na bieżąco wykaz wszystkich strzeżonych kąpielisk w województwie lubuskim można znaleźć w internetowym Serwisie Kąpieliskowym prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Polecamy
Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim
Cztery strzeżone kąpieliska będą w powiecie wschowskim, w czasie tegorocznego sezonu wypoczynkowego. Trzy będą nad Jeziorem Sławski i jedno w...
Czytaj więcejDetails