Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka Zielonej Góry, która padła ofiarą oszustów podszywających się pod doradców inwestycyjnych. Kobieta znalazła w internecie reklamę obiecującą szybkie zyski i po wypełnieniu formularza została skontaktowana przez fałszywego konsultanta.
Początkowo wpłacała niewielkie kwoty, jednak widząc fikcyjne zyski na wirtualnym koncie, przelewała kolejne pieniądze. W sumie straciła 107 tysięcy złotych. Dodatkowo, po zainstalowaniu wskazanego przez oszustów programu, przestępcy uzyskali dostęp do jej komputera.
Policja apeluje o ostrożność i przypomina, by nie ufać ofertom obiecującym szybkie zyski oraz nie instalować programów do zdalnego dostępu na prośbę nieznanych osób.
Polecamy
Powstał polsko-estoński zespół śledczy ds. Zondacrypto
Pod koniec maja powołano wspólny polsko-estoński zespół śledczy w sprawie Zondacrypto – ujawniła w poniedziałek (22 czerwca) Prokuratura Regionalna w...
Czytaj więcejDetails