Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

ZAP Syrena Zbąszynek nie przystąpi w sezonie 2026/2027 do rozgrywek IV ligi piłkarskiej.

Zespół prowadzony wiosną przez trenera Krzysztofa Piosika zajął w minionej kampanii dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów. O przyczynach decyzji o wycofaniu drużyny mówi prezes Syreny, Sebastian Łeszyk:

W najbliższych dniach klub ze Zbąszynka ma złożyć do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej dokumenty zgłoszeniowe do A-klasy. Taki rozwój wydarzeń oznacza, że w IV lidze utrzyma się Stal Sulęcin, która zajęła ostatnią lokatę i miała być jedynym spadkowiczem. Automatycznie byt w gorzowskiej „okręgówce” zachowa Pionier Zwierzyn.

Exit mobile version