To policjant drogówki z Człuchowa wyprzedzał „na trzeciego” na drodze krajowej nr 20 pod Kościerzyną. Nagranie z niebezpiecznego zdarzenia opublikował portal piracidrogowi.pl.
Na filmie widać, jak policyjna Kia, bez użycia sygnałów uprzywilejowania, wyprzedza kolumnę pojazdów. Aby uniknąć zderzenia, kierowca jadący z przeciwka musiał zjechać na pobocze.
Dalsza część tekstu pod filmem
Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz został ukarany 10. punktami karnymi i 1300 zł mandatem. Za swoje zachowanie odpowie też dyscyplinarnie.
Sprawą zajęli się policjanci z Kościerzyny, którzy ustalili, że radiowozem kierował 20-letni funkcjonariusz z powiatu człuchowskiego
– mówi aspirant sztabowy Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie:
Jak ustaliło Polskie Radio Gdańsk, policjant został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych.
Polecamy
Były policjant podejrzany o zabójstwo w Mierzawie zatrzymany [FILM]
Świętokrzyska policja zatrzymała w poniedziałek (22 czerwca) 49-letniego Dariusza R., byłego policjanta, podejrzanego o zabójstwo teścia i ciężkie zranienie teściowej....
Czytaj więcejDetails