Uczniowie żagańskiej szkoły 59 mają upragnione boisko

fot. K.Gonera

fot. K.Gonera

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu mają dziś wielki dzień. Oficjalnie oddano im do użytku nowe boisko wielofunkcyjne. Budowę obiektu sfinansowało starostwo powiatowe przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Za ponad milion złotych młodzież ma oczekiwany teren do ćwiczeń i gier zespołowych. – Od zawsze marzyliśmy o własnym boisku. Młodzież powinna być sprawna, a zwłaszcza uczniowie w naszej placówce, bo kształcimy tych, którzy kiedyś włożą mundur – mówi dyrektorka szkoły Anna Michalczuk. W tym ważnym dniu żagańskich uczniów odwiedził wiceminister sportu i turystyki. – Każda klasa mundurowa jest dla nas przykładem sprawności fizycznej. Potrzebna jest tylko odpowiednia infrastruktura, aby realizować własne pasje i cele – podkreśla Piotr Borys:

Exit mobile version