Ostatnie prace przy budowie Centrum Kultury Górali Bukowińskich

fot. K.Gonera

fot. K.Gonera

Gmina Brzeźnica przygotowuje się do przetargu na wykończenie budynku powstającego Centrum Kultury Górali Bukowińskich. Samorząd otrzymał na ten cel ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania.

Obiekt budowano etapami przez kilka lat.

– Będzie to ważne miejsce dla mieszkańców kultywujących tradycję bukowińską. Brakuje nam już tylko przysłowiowej wisienki na torcie. Oczywiście dokładamy także własne pieniądze, aby móc zamknąć to zadanie – mówi wójt Artur Romejko:

Dodajmy, że wkład własny gminy to około 400 tysięcy złotych.

Exit mobile version