Wejście do 33 zabytkowych piwnic, rozmowy z winiarzami czy kino plenerowe – to tylko nieliczne atrakcje, które zaplanowano w ramach Dni Otwartych Piwnic Winiarskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 4 do 6 czerwca.
Będzie to już piąta odsłona imprezy, podczas której można zapoznać się z winiarskimi tradycjami Zielonej Góry.
O przygotowywanych atrakcjach mówi Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry:
– Zależy nam na tym, aby dotrzeć do nowych osób – zaznacza Bartłomiej Gruszka z Fundacji Tłocznia:
Tytus Fokszan, przewodniczący rady Izby Gospodarczej Lubuskich Winnic, zwraca uwagę na to, że festiwal odwiedzają turyści z całego kraju:
Piwnice będą otwarte codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. Wejście do obiektów jest bezpłatne.
Polecamy
Nowe okręty podwodne dla Polski. Dostarczy je Szwecja
Umowa na zakup trzech okrętów podwodnych od Szwecji zostanie podpisana 29 czerwca w Gdyni - poinformował w poniedziałek (22 czerwca)...
Czytaj więcejDetails