Wspólne kontrole, wzajemne szkolenia oraz wymiana informacji i doświadczeń, a wszystko w celu ochrony zabytków i polskiego dziedzictwa narodowego.
Takie są główne założenia kolejnego porozumienia o współpracy podpisanego przez Lubuskiego Konserwatora Zabytków, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Komendę Wojewódzką Policji i dyrekcję Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Jak mówi Kamila Domagalska, zastępczyni Lubuskiego Konserwatora Zabytków, nowy dokument jest niejako przedłużeniem dotychczasowego porozumienia między tymi służbami, które obowiązywało od 2005 roku.
– To dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu możemy lepiej chronić cenne zabytki przed wywiezieniem ich z kraju – dodaje Domagalska:
Na rangę porozumienia między Lubuskim Konserwatorem Zabytków, strażą graniczną i administracją celno-skarbową zwraca też uwagę porucznik Paweł Biskupik, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim:
W podobnym tonie wypowiada się także Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze:
Dodajmy, że podpisanie porozumienia o współpracy Lubuskiego Konserwatora Zabytków, straży granicznej, policji i administracji celno-skarbowej odbyło się w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.
Fot.: Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków
Czytaj także:
Porozumienie w sprawie zwalczania nielegalnego handlu zabytkami
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz przedstawiciele służb podpisali porozumienie zakładające ścisłą współpracę na szczeblu regionu w zwalczaniu nielegalnego handlu zabytkami - poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji mł. insp....
Czytaj więcejDetails