III kwarta „zabiła” Zastal w meczu z Legią

III kwarta "zabiła" Zastal w meczu z Legią Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Zastalu Zielona Góra nadal bez zwycięstwa w Orlen Basket Lidze. Tym razem, w trzecim meczu nowego sezonu w hali CRS zielonogórzanie przegrali różnicą 10 punktów z Legią Warszawa (84:94).

Zastal zagrał dobrą pierwszą połowę (I kwartę przegrał minimalnie 27:29, II wygrał 28:26), po której był remis 50:50. O losach meczu zadecydowała fatalna III partia, którą zielonogórzanie przegrali aż… 6:29! Dodajmy, że w IV części to Zastal był lepszy – 23:10, ale nie zdołał już odwrócić losów tego pojedynku.

W trzeciej kwarcie zielonogórska drużyna grała zbyt wolno i bez rytmu – ocenił rozgrywający Zastalu, Detrek Browning:

Z kolei szkoleniowiec Legii, Ivica Skelin podkreślał, że nic nie zmienił w przerwie meczu:

Kolejny mecz Zastal rozegra w najbliższy piątek w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem.