Na razie mamy dwóch finalistów w październikowym SKS

Na razie mamy dwóch finalistów w październikowym SKS Radio Zachód - Lubuskie

W drugiej z październikowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, żadnemu z ośmiu konkursowiczów, nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania.

Z pierwszej eliminacji awansowali Marek Lasota ze Sławy i Jarosław Osiński z Łagowca. Szansa na zdobycie ostatnich nominacji za tydzień 19 października.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (12.10):

1. Karolina Siennicka z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów, które odbyły się w stolicy Tadżykistanu – Duszanbe. W jakiej dyscyplinie?

A. judo, B. zapasy, C. karate

Odp. A. – judo.

2. Która z drużyn wygrała tegoroczny siatkarski memoriał Arkadiusza Gołasia?

A. Jastrzębski Węgiel, B. Projekt Warszawa, C. Zaksa Kędzierzyn-Koźle.

Odp. B – Siatkarze PGE Projektu Warszawa po raz drugi z rzędu i czwarty w historii wygrali w Memoriale Arkadiusza Gołasia. Turniej rozegrany był w podpoznańskim Zalasewie. W finale Projekt pokonał Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:0. Trzecie miejsce zajął mistrz kraju – Jastrzębski Węgiel, który pokonał PGE GiEK Skra 3:0.

3. Adrian Buchowski – siatkarz, który sportową karierę rozpoczął w UKS Trzynastka Zielona Góra, a potem występował m.in. w Plus Lidze, zakończył sportową i został szkoleniowcem AZS UZ. Na jakiej pozycji występował?

A. Rozgrywający, B. Atakujący, C. Przyjmujący

Odp. C – Przyjmujący

4. Łukasz Łakomy to piłkarz występujący w rozgrywkach Ligi Mistrzów w barwach:

A. Bayer Leverkusen, B. Slovan Bratysława, C. Young Boys

Odp. C – Łukasz Łakomy to pomocnik Young Boys.

5. Rafael Nadal postanowił zakończyć swoją bogatą tenisową karierę. Hiszpan wygrał 22 turnieje wielkoszlemowe i wraz z Serbem Novakiem Djokoviciem i Szwajcarem Rogerem Federerem jest uważany za jednego z trzech najlepszych zawodników w historii. Ile lat ma Nadal?

A. 38, B. 39, C. 40

Odp. A – 38
6. Podczas odbywających się w Antalyi w Turcji mistrzostw świata w chodziarskiej sztafecie mieszanej Polacy zajęli 23. miejsce i uzyskali kwalifikację olimpijską. Kto bronił barw Polski w tych zawodach?

A. Maher Ben Hlima i Olga Chojecka B. Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala C. Olga Chojecka i Dawid Tomala
Odp. B – Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala uzyskali kwalifikację olimpijską w chodziarskiej sztafecie mieszanej. Druga polska sztafeta w składzie: Maher Ben Hlima i Olga Chojecka – uplasowała się na 29. pozycji.
7. Ile tytułów mistrza Polski w trakcie swojej kariery sportowej zdobył Stanisław Marucha, strzelec – dwukrotny olimpijczyk z Tokio 1964 i Montrealu 1976?

A. 18, B. 19, C. 20

Odp. C- W trakcie swojej kariery sportowej (lata 1954-1980) zdobył 20 tytułów mistrza Polski w strzelaniu z karabinka małokalibrowego i pneumatycznego.