Rohan Tungate wygrał VIII Memoriał Rycerzy Speedway’a w Zielonej Górze

Rohan Tungate wygrał VIII Memoriał Rycerzy Speedway'a w Zielonej Górze Radio Zachód - Lubuskie

Australijczyk Rohan Tungate w sezonie 2024 startujacy w barwach ROW-u Rybnik wygrał VIII Memoriał Rycerzy Speedway’a. Zawody są poświęcone pamięci zmarłych żużlowców zielonogórskiego klubu: Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Artura Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego i Rafała Kurmańskiego.

W zielonogórskim turnieju w wyścigu finałowym Tungate pokonał Norberta Krakowiaka, Bartosza Smektałę i Mateusza Tondera.

Tłumaczenie: Było mi przyjemnie wrócić do Zielonej Góry i w turnieju jazda mnie cieszyła, dlatego jest satysfakcja z przyjazdu tutaj. Testowałem sprzęt po sezonie i wypadło to dobrze.

Drugie miejsce w Memoriale Rycerzy Speedway’a zajął Norbert Krakowiak, który w finałowym wyścigu na ostatnich metrach był szybszy od Bartosza Smektały:

Miejsce na najniższym stopniu podium zajął wychowanek Unii Leszno Bartosz Smektała:

Z zawodników Falubazu Zielona Góra najwyższe miejsce zajął Michał Curzytek, który zgromadził 9 punktów i zajął szóstą pozycję:

Należy dodać, że kontrakt z Falubazem do 2026 roku podpisał także junior Oskar Hurysz.

Wyniki:

1. Rohan Tungate (Innpro ROW Rybnik) – 17 (3,3,2,3,3,3) – 1. miejsce w finale

2. Norbert Krakowiak (Celfast Wilki Krosno) – 14 (3,1,2,3,3,2) – 2. miejsce w finale

3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 15 (3,2,3,3,3,1) – 3. miejsce w finale

4. Mateusz Tonder (Energa Wybrzeże Gdańsk) – 10 (2,3,3,2,0,0) – 4. miejsce w finale

5. Michał Curzytek (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – 9 (2,3,3,0,1)

6. Maksym Borowiak (Innpro ROW Rybnik) – 9 (1,3,1,3,1)