Warta potraktowała Lubniewiczankę poważnie. Efekt – dwucyfrówka

Warta potraktowała Lubniewiczankę poważnie. Efekt - dwucyfrówka Radio Zachód - Lubuskie

Nie miała większych problemów z awansem do II rundy grupy północnej wojewódzkiego Pucharu Polski trzecioligowa AstroEnergy Warta.

Gorzowianie rozgromili w Lubniewicach występującą w klasie okręgowej Lubniewiczankę Lubniewice 12:0. Do przerwy było 4:0 a trafiali Adam Setla, dwa razy Filip Roszak i Karol Gardzielewicz.

W przerwie trener Warty Paweł Posmyk zmienił sześciu graczy a ponieważ gospodarze mieli tylko dwóch rezerwowych to różnica była jeszcze bardziej widoczna. W drugiej części trzy gole zdobył Przemysław Zdybowicz, dwa Mateusz Posmyk, kolejną bramkę dołożył Gardzielewicz a trafili jeszcze Marcin Orzechowski i Adrian Marchel:

W pozostałych dzisiejszych meczach Czarni Browar Witnica ulegli Polonii Słubice 1:3, Orzeł Międzyrzecz przegrał z rezerwami Warty Gorzów 1:2, Odra Górzyca uległa Pogoni Skwierzyna 1:6, Radowiak Drezdenko przegrał z Ilanką Rzepin 2:5, Stal Sulęcin wygrała z rezerwami Stilonu Gorzów 4:3 a Iskra Gorzów przegrała z Lubuszaninem Drezdenko 2:7. Do kolejnej rundy awansował też trzecioligowy CFB Stilon, po tym jak Uran Trzebicz oddał spotkanie walkowerem. Pozostałe mecze I rundy odbędą się za tydzień, 21 sierpnia.