Skompletowaliśmy uczestników lipcowego finału SKS

Skompletowaliśmy uczestników lipcowego finału SKS Radio Zachód - Lubuskie

Marek Lasota ze Sławy dołączył do Marka Stachowiaka z Gorzowa i Grzegorza Zapytowskiego z Kłodawy i za tydzień 27 lipca wystąpi w finale Sobotniego Konkursu Sportowego.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (20.07):

1. Reprezentacja Polski rugby w odmianie siedmioosobowej wygrała turniej Europe Sevens Trophy U18 w Ząbkach. Który z zawodników Watahy Zielona Góra wystąpił w narodowych barwach?

A. Paweł Prokopowicz, B. Rafał Prokopowicz, C. Adam Prokopowicz

Odp. Rafał Prokopowicz

2. Który z zawodników Gwardii Zielona Góra wspólnie z dwoma kolegami z reprezentacji Polski (Ivanem Rakickim i Tomaszem Jędraszczykiem) wystrzelał złoty medal w pistolecie szybkostrzelnym w zawodach Nadziei Olimpijskich juniorów w Pilźnie.

A. Piotr Bujewicz, B. Walery Maksimow, C. Stanisław Nowosadko

Odp. Stanisław Nowosadko

3. Reprezentacja Polski siatkarzy U22 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce „biało-czerwoni” pokonali gospodarzy imprezy, Holendrów 3:2. Ilu zawodników Astry Nowa Sól reprezentowało narodowe barwy w tym turnieju?

Odp. A. 3, B. 4, C. 5

Odp. 3 (Tytus Nowik, Damian Biliński i Piotr Śliwka.
4. Kto będzie chorążym reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?

A. Iga Świątek i Michał Kwiatkowski, B. Anita Włodarczyk i Przemysław Zamojski, C. Natalia Kaczmarek i Konrad Bukowiecki

Odp. Młociarka Anita Włodarczyk i koszykarz Przemysław Zamojski będą chorążymi polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

5. Kto został uznany najlepszym piłkarzem tegorocznych mistrzostw Europy w Niemczech?

A. Lamine Yamal, B. Jude Bellingham, C. Rodri

Odp. Hiszpan Rodri

6. Lubuski szermierz, srebrny medalista drużynowych mistrzostw świata 1990 we florecie to:

A. Leszek Bandach B. Sławomir Nawrocki C. Wojciech Mróz

Odp. Leszek Bandach – sportową karierę rozpoczynał w Nadodrzu Zielona Góra.

7. Kto był pomysłodawcą i założycielem akrobatycznego zespołu AZL Żelazny?

A. Radosław Walczak B. Lech Marchelewski C. Artur Haładyn

Odp. Lech Marchelewski w 2000 roku. Zginął tragicznie podczas pokazów w Radomiu w 1 września 2007 roku.

8. Na jakim dystansie Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów zdobył złoty medal w C1 podczas tegorocznych kajakarskich mistrzostw Europy w Szeged na Węgrzech?