Falubaz najlepszy w Poznaniu. Stal poza finałem

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych i awansowali do turnieju finałowego. Na trzeciej, nie premiowanej awansem pozycji zawody ukończyli reprezentacji ISS Stali Gorzów.

W rozegranym w Poznaniu turnieju eliminacyjnym zielonogórzanie zdobyli w sumie 20 punktów. 10+3 to dorobek Krzysztofa Sadurskiego, a 10 Oskara Hurysza. Występ Falubaz ocenia ten drugi:

Po 19 punktów uzbierali gorzowianie oraz zawodnicy Cellfast Wilków Krosno i o awansie decydował wyścig dodatkowy, w którym Oskar Paluch spowodował upadek Piotra Świercza. – Powinniśmy awansować ale to nie był nasz dzień – powiedział trener Stali, Piotr Świst.

Po 11 „oczek” zdobyły zespoły Startu Gniezno i Orła Łódź. Ostatnie, szóste miejsce z dorobkiem 10 punktów zajęli gospodarze – PSŻ Poznań.