MIMP: Lubuszanie zdominowali turniej w Ostrowie i awansowali do finału

Krzysztof Sadurski i Oskar Hurysz, żużlowcy NovyHotel Falubazu Zielona Góra, a także Oskar Paluch i Jakub Stojanowski z ebut.pl Stali Gorzów awansowali do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W rundzie eliminacyjnej w Ostrowie Wielkopolskim wygrał Sadurski, przed Huryszem, a obaj zgromadzili najwięcej w tych zawodach, po 13 punktów. Mówi Krzysztof Sadurski:

Z kolei Hurysz przyznał, że zgubił punkty na początku zawodów:

Jako trzeci w Ostrowie Wlkp. awans uzyskał Oskar Paluch. Żużlowiec ebut.pl Stali Gorzów zgromadził 12 punktów – tyle samo co Gracjan Szostak i Paweł Sitek z miejscowej Arged Malesy, których gorzowianin pokonał w wyścigu dodatkowym.

Do turnieju finałowego awansował drugi z żużlowców Stali Jakub Stojanowski. On także, podobnie jak Oskar Paluch, prawo startu w turnieju finałowym zapewnił sobie w wyścigu dodatkowym turnieju w Opolu:

Dodajmy, że eliminacji w Opolu nie przebrnął Eryk Frański z Falubazu, który zdobył 9 punktów i zajął siódme miejsce. Z kolei w Ostrowie Wlkp. na 11 miejscu zawody ukończył Oskar Chatłas (Stal Gorzów Wlkp.) – 5 pkt., a jego klubowy kolega Piotr Piotrowski-Prędki z 3 punktami zajął 15 miejsce.

Finał MIMP odbędzie się 17 sierpnia w Krośnie.