Na „złotym” mityngu Marika Majewska tylko za mocną Irlandką!

Na "złotym" mityngu Marika Majewska tylko za mocną Irlandką! Radio Zachód - Lubuskie

Marika Majewska zajęła 2. miejsce w biegu na 100 metrów przed płotki w memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

To mityng mający w World Athletics Tour kategorię złotą, a więc bardzo wysoko punktowany w rankingu olimpijskim. Zawodniczka AZS AWF Gorzów pewnie przeszła eliminacje a w finale wpadła na metę równo ze Słowaczką Viktorią Forster, z czasem 12,96 s. To drugi najlepszy rezultat Majewskiej w karierze. Zwyciężyła Irlandka Sarah Lavin z czasem 12,74:

W eliminacjach odpadła druga z zawodniczek AZS AWF w tym mityngu. Kaja Wesołowska została zdyskwalifikowana za przewrócenie płotka.

W niedzielę przed Majewską kolejny występ, tym razem w „srebrnym” mityngu w Poznaniu – memoriale Czesława Cybulskiego. Ponadto w biegu na 200 metrów zobaczymy tam Łukasza Żoka z ALKS AJP Gorzów.