Czarni ze zwycięstwem i awansem

Czarni ze zwycięstwem i awansem Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Czarnych Browar Witnica pokonali na własnym boisku Wartę Słońsk 6:2 i awansowali do IV ligi.

Przed ostatnią kolejką spotkań gorzowskiej klasy okręgowej niewiadomą było, która z drużyn, obok rezerw Stilonu Gorzów Wlkp., awansuje do IV ligi: Czarni Browar Witnica czy Róża Różanki. W lepszej sytuacji byli witniczanie, którzy mieli 2 punkty przewagi, ale aby nie liczyć na pomoc Spartaka Deszczno, który o tej samej porze grał w Różankach z Różą, musieli pokonać Wartę. I tak też się stało. Zdeterminowani gospodarze już w 3 minucie, za sprawą strzału Artyoma Yakowenki objęli prowadzenie, a 7 minut później, po uderzeniu Dominika Nowakowskiego było już 2:0. Z kolejnej bramki miejscowi kibice cieszyli się w 30 minucie gdy bramkarza gości pokonał Paweł Hojka. Warta odpowiedziała trafieniem Dawida Krygiera (32 min.), ale jeszcze przed przerwą miejscowi zdobyli kolejne dwie bramki (40 min. Yakowenko i 44 Hojka).

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. Być może dlatego, że miejscowi zachowywali siły na świętowanie awansu po meczu. W efekcie po przerwie kibice oglądali tylko dwa gole. W 72 minucie drugą bramkę dla gości zdobył Filip Sozański, a wynik meczu na 6:2 ustalił w 85 min. Dominik Nowakowski.

Wpływ na wynik meczu miały nasze problemy kadrowe, mówili po spotkaniu przedstawiciele Warty:

Dla Czarnych Browar awans był sprawą honorową, bo w poprzednim sezonie awansu zostali pozbawieni przez zbyt dużą ilość zmian zawodników w ostatnim meczu co skutkowało walkowerem.