Róża bez awansu, ale i bez smutku

Róża bez awansu, ale i bez smutku Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Róży Różanki w ostatnim meczu sezonu gorzowskiej klasy okręgowej pokonali u siebie Spartaka Deszczno 6:2.

Strzelanie zaczęli goście, w 5 minucie dla Spartaka trafił Adam Szkuta, który tym samym z 42. golami na koncie przypieczętował tytuł króla strzelców. W 10. minucie wyrównał Walentyn Dubyniec a chwilę później na prowadzenie wyprowadził Różę Daniel Tabaka, strzelając swojego 35. gola w sezonie. 36. wpadł w 60 minucie a wcześniej dla gospodarzy trafili Jan Stronczyński w 38 i Tomasz Spirzak w 45 minucie.

W 85. na 6:1 podwyższył Karol Sus a rozmiary porażki Spartaka zmniejszył 2 minuty później Tomasz Klazura. Róża kończy sezon na 3. miejscu z dorobkiem 74 punktów. Spartak już przed tą kolejką wiedział, że ligę skończy na 6. miejscu.