Osiem medali gorzowskich kajakarzy, Puławska i Głazunow oficjalnie w kadrze na IO

8 medali zdobyli kajakarze trzech gorzowskich klubów podczas mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy.

W C1 na 1000 metrów zwyciężył Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów i tym samym definitywnie zapewnił sobie start w tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich w Paryżu:

Srebrny medal w K1 na 500 metrów wywalczyła Anna Puławska z AZS AWF, która także jest już oficjalnie w kadrze na igrzyska. Puławska była blisko jeszcze drugiego medalu – w K2 na 500 zajęły wraz z Julią Olszewską 4. miejsce. 4 medale w tym dwa złote wywalczyli reprezentanci Admiry Gorzów. Oleksij Koliadych wygrał swoją koronną konkurencję C1 na 200 metrów oraz był drugi w C2 na 1000 wraz z Kiryłem Krasińskim

A Kirył Krasiński zdobył także srebro w C1 na 5000 metrów a ponadto złoto dla Admiry wywalczyła kajakowa czwórka na 1000 metrów w składzie Tomasz Burko, Wojciech Ratajczak, Piotr Szymczak i Norbert Midloch.

Dwa medale w mistrzostwach Polski wywalczyli zawodnicy KS G`Power Gorzów: srebro w K2 1000 zdobyli Jakub Gawłowski i Mateusz Kubalski a ten ostatni był trzeci w K1 na 5000 metrów.