Odra i Carina zostają w III lidze, a Warta spadła do IV ligi!

Piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów przegrali na wyjeździe z Unią Turza Śląska 0:2 (0:0) w ostatnim meczu sezonu w III lidze. W obliczu zwycięstw Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański z LZS-em Starowice Dolne 3:1 oraz Cariny Gubin z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:1 – oznacza to, że gorzowianie spadli do IV ligi. W III lidze pozostają natomiast gubinianie oraz beniaminek z Bytomia Odrzańskiego.

Do przerwy w Turzy Śląskiej był bezbramkowy remis. W 75 min wynik otworzył Sławomir Musiolik, a drugie trafienie dołożył w doliczonym czasie drugiej połowy Michał Gałecki. Mówi trener Warty, Mateusz Konefał:

Odra Bytom Odrzański pokonała na wyjeździe LZS Starowice Dolne 3:1. Wynik otworzył Kamil Walków w 33 min, gospodarze wyrównali w 50 min za sprawą Huberta Konstantego, który wykorzystał rzut karny. Kolejne dwa trafienia dla Odry dołożyli Przemysław Siudak w 78 oraz Jewhienij Bełycz w 90 min. To spotkanie ocenia trener ekipy z Bytomia Odrzańskiego, Maciej Górecki:

Zatem Unia Turza Śląska, który przed ostatnią kolejką otwierała strefę spadkową – zdołała się utrzymać (z dorobkiem 41 punktów, podobnie jak Odra B.O. oraz Karkonosze Jelenia Góra), a Warta (39 pkt.) spadła do IV ligi wraz z Gwarkiem Tarnowskie Góry (33), Rakowem II Częstochowa (32) oraz LZS-em Starowice Dolne (23).