W Sulęcinie wciąż nadzieja a w Żarach niepewność

W Sulęcinie wciąż nadzieja a w Żarach niepewność Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Stali Sulęcin pokonali u siebie Promień Żary 2:1 i dzięki temu zwycięstwu wciąż realnie liczą się w walce o utrzymanie w IV lidze.

W 16 minucie prowadzenie objęli goście po strzale Karola Scandoli. Niespełna 2 minuty później wyrównał Paweł Sałęga. Promień mógł jednak wrócić w tej części gry na prowadzenie, ale piłka po strzałach gości odbijała się od słupka i poprzeczki.

W drugiej połowie zaczęła się zarysowywać coraz większa inicjatywa Stali i gospodarze w końcu dopięli swego. Zwycięskiego gola zdobył w 85 minucie Mateusz Siudak:

Na 3 kolejki przed końcem o utrzymanie realnie walczy 5 drużyn. Promień i rezerwy Warty Gorzów mają po 35 punktów, Pogoń Skwierzyna 31 (jej dzisiejszy mecz w Rzepinie nie odbył się z powodu ulewy), Meprozet Stare Kurowo 30, Stal Sulęcin 29. Na dziś na miejscu spadkowym jest Stal, pozostałe miejsca są uzależnione od sytuacji lubuskich drużyn w III lidze. Już tylko matematyczne szanse ma przedostatnia Korona Kożuchów z 23 punktami a te szanse już jakiś czas temu straciła ostatnia Spójnia Ośno Lubuskie.