Zielonogórscy rugbyści wykonali pierwszy krok w stronę awansu

Zielonogórscy rugbyści wykonali pierwszy krok w stronę awansu Radio Zachód - Lubuskie

Rugbyści Watahy Zielona Góra pokonali u siebie Budowlanych II Lublin 38:31 w pierwszym meczu fazy play-off II ligi. W pierwszej połowie obydwa zespoły wykonały zaledwie po jednym przyłożeniu, ale zielonogórzanie prowadzili 14:5 dzięki trzem skutecznym kopnięciom autorstwa Filipa Wielgosza w ramach rzutów karnych.

Drugą odsłonę Wataha świetnie rozpoczęła – po 20 minutach prowadziła już 30:12. Goście jednak nie poddali się i dzięki niełatwo wywalczonym przyłożeniom potrafili zniwelować straty do zaledwie czterech punktów. Emocjonującą końcówkę spotkania zamknął w ostatniej minucie Filip Wielgosz, który wykonał szóste już tego dnia udane kopnięcie na bramkę.

Drugi mecz fazy play-off Wataha rozegra 4 maja, kiedy do Zielonej Góry przyjedzie Rugby Team Olsztyn.