Zwykły trening? A gdzie tam! Zacięte derby warciarskie!

Zwykły trening? A gdzie tam! Zacięte derby warciarskie! Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze pierwszej drużyny AstroEnergy Warty Gorzów wygrali ze swoimi kolegami z drugiej drużyny po dogrywce 2:1 w rozegranym awansem meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu lubuskim.

To paradoksalnie mała niespodzianka, bowiem więcej doświadczonych zawodników było w drugim zespole trzecioligowca. I to ta drużyna objęła prowadzenie w 57 minucie po strzale Dawida Ufira z rzutu karnego, po tym jak ręką w polu karnym zagrał Karol Gardzielewicz.

W 90 minucie piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował po rzucie rożnym kapitan Warty II Łukasz Żeliszewski, czym jak się okazało doprowadził do dogrywki. Choć jeszcze tuż przed gwizdkiem wyśmienitej sytuacji dla „dwójki” nie wykorzystał Borys Borek – bardzo dobrą interwencją w bramce popisał się Filip Andrzejczak.

W dogrywce zwycięskiego gola dla „pierwszej” Warty zdobył w 98 minucie Maksymilian Trepczyński po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Drugi zespół miał więcej sytuacji w tym jeszcze w końcówce dogrywki doskonałą na 2:2, ale znów świetnie spisał się Andrzejczak:

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe odbędą się 24 kwietnia.