W naszej audycji mówiliśmy o 18.Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia teatru – Lalka teatralna” w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, sprawdziliśmy co na ten miesiąc przygotowało gorzowskie Kino 60 Krzeseł, zaprosiliśmy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy w Salonie Wystaw Artystycznych w Żarach, była też mowa o tegorocznej edycji Solanin Film Festiwal, bo nabór filmów trwa, a na zakończenie odwiedziliśmy zielonogórski Teatr 4 Kąty, który przygotował premierę Żywot Żaby Żermeny.
Jest ich 180. Tyle lalek teatralnych pojawi się na wystawie w Zielonej Górze.
10 i 11 kwietnia w Zielonogórskim Ośrodku Kultury laureaci spotkają się na wręczeniu nagród, wyróżnień i wernisażu prac teatralno-plastycznych, które wpłynęły na 18.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia teatru – Lalka teatralna”.
W tym roku na wystawie pojawią się postaci z bajek: Bolek i Lolek, Pszczółka Maja i Reksio. Jury miało bardzo trudne zadanie, bo nadesłane dzieła są niezwykłe – barwne i misternie wykonane – mówią organizatorzy konkursu:
Z Małgorzatą Paszkier–Wojcieszonek z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury rozmawiała Marta Czechowska.
W kwietniu warto wybrać się na ciekawe seanse do kina ,, 60 krzeseł ” w Gorzowie. O szczegółach opowiedziała Izabeli Patek Iwona Bartnicka , kierująca działem filmowym Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie:
Z Panią Iwoną Bartnicką rozmawiała Izabela Patek.
Za kilka dni upłynie 80 lat od bombardowania Żar przez amerykańskie lotnictwo. Alianci niszczyli hitlerowski przemysł zbrojeniowy, a w 1944 roku z Bremy właśnie do Żar przeniesiono produkcję samolotów Focke – Wulf. Nalot był skuteczny, bo produkcja stanęła. Miasto zostało jednak poważnie zniszczone, zginęło 250 osób. Dzisiaj w żarskim Salonie Wystaw Artystycznych otwarta zostanie wystawa. Zaprezentowane zostaną modele samolotów produkowane niegdyś w Żarach, a także modele tych, które zbombardowały miasto. Uzupełnieniem będą unikalne fotografie wykonane zaraz po alianckim bombardowaniu Żar.
Marek Turowski i jego gość Karol Kolba dyrektor Solanin Film Festiwal:
O premierze Teatru 4 Kąty w rozmowie Marzeny Wróbel – Szały: